Relacja Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18

Relacja MMP U-18

Wszystko zaczęło się w maju 2014 i zgłoszeniu aplikacji do PZPN. W lipcu, po rozpatrzeniu wniosków, GKS Futsal Pawłowice wygrał z Toruniem i Kaliszem rywalizację o organizację finałowego turnieju MMP U-18 chłopców.

Nasz zespół, oprócz ubiegłorocznego triumfatora, Juniora Hurtap z Łęczycy, będąc gospodarzem, miał zagwarantowany udział, właśnie w turnieju finałowym.

Większość zespołów, z ośrodków typowo futalowych miała bardzo duże umiejętności w tej odmianie piłki granej w hali. Dyscyplina ta, oprócz widowiskowości i szybkiego zwrotu akcji, jest dla nieświadomch kibiców, skomplikowaną zasadami grą. Grą, która w Europie i świecie ma wielu zwolenników i rozgrywane są mistrzostwa kontynentów i świata.

Właśnie w dniach MMP U-18 chłopców, w Krośnie rozgrywany był turniej eliminacyjny do ME z udziałem reprezentacji Polski, Włoch, Finlandii i Białorusi. Warto nadmienić, że w brawach biało-czerwonych występował Sebastian Wojciechowski, zawodnik Madness Pawłowice (mistrz Pawłowickiej Ligi Futsalu sezon 2014/2015). Na codzień grający w barwach ekstraklasowego lidera futsal ekstraklasy - Wisła Krakbet Kraków.

Wyniki i relacje foto MMP U-18 można prześledzić na stronach: http://www.futsalmmp.pl

http://mmpu18.futbolowo.pl/ Natomiast relacje filmowe:

https://www.youtube.com/results?search_query=nexx+futsal+paw%C5%82owice. Lub po prostu wpisać do yutobe: GKS Nexx Futsal Pawłowice. Mecze można było oglądać dzięki TV internetowej www.slaskietv.

Wyniki i relacje na odnośnikach do powyższych stron.

Bardzo dużą pracę wykonali trenerzy: Jakub Lubas - futsal (na codzień Marex Chorzów) i Wojciech Kania-(MOSiR Jastrzębie-Zdrój). Wielkie podziękowania dla zespołu, który wystąpił w składzie: Jakub Świerczek, Sebastian Grygier -bramkarze, Jakub Benek(kpt), Kacper Kawula, Robert Pawlak, Oskar Mazurkiewicz, Karol Dziki, Wojciech Krzystała, Marcin Ryszka, Paweł Bielaszka, Marcin Mizia, Piotr Trąd, Paweł Gwóźdź, Mateusz Badowski.

Tym sposobem dobrnęliśmy do podziękowań indywidualnych:

Za wielką pomoc, jaką okazał właściciel firmy Nexx - Tomasz Benek. Zespół na czas MMP grał pod rozbudowaną nazwą: GKS Nexx Futsal Pawłowice.

Zarząd GKS Futsal Pawłowice: Jacek Braszkiewicz, Krystian Nogły, Krzyszof Woryna, Augustyn Pyrtek.

Projektant plakatów, strony internetowej, a na dodatek przez 3 dni obsługiwał relację online - Krzysztof Milanowski.

Projektant banerów i banerów elektronicznych- Łukasz Kojzar. Wolontariusze, na codzień zawodnicy GKS "Pniówek`74" Pawłowice, którzy zmierzyli się m.in. z rotacją 14 drużyn w czterech szatniach: Kamil Dawid, Kacper Szadkowski, Sebastian Pustelnik, Rafał Baron.

Fotograf - Zbigniew Janusz, oprawa muzyczna - Sylwester Brączek.

Krzysztof Zabój - dyrektor KWK "Pniówek".

Aleksander Szymura - Przewodniczący Rady Gminy Pawłowice.

Spiker - Mateusz Feruga.

Flagowi, chłopcy, którzy unieśli ciążącą na nich odpowiedzialność przy ceremonii otwarcia: bracia Adam i Filip Olszewski, Dominik Trószkowski, Jakub Woryna, Jakub Kaźmierczak.

Katarzyna Nowak, opiekunka formacji tanecznej SZOK z Jastrzębia-Zdroju - wspaniałe i brawurowe tańce grupy starszej i młodszej - część artystyczna ceremonii otwarcia.

Bernadeta Mikołajec, opiekunka formacji tanecznej z klubu Active.

Dział promocji UG Pawłowice i instytucje: Racje Gminne, Dom Kultury, Dom Kultury na osiedlu, GOS Pawłowice, sps24.pl, Jas-Net.

Sponsorzy: UG Pawłowice, Nexx Developer, Biuro rachunkowe "Rationalis" -Krzysztof Woryna, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Dombud Invest, Sport 4U, Sklep serwis "Rowerek", "Wisager" Dawid Połomski, Biuro rachunkowe "Skarbiec".

Straż Pożarna z Pawłowic i Pielgrzymowic.

Firma ochroniarska, która ochrania obiekty KWK "Pniówek".